באחד מימי החורף הקרים והגשומים ביותר של השנה, מצאתי את עצמי מסתובב ברחובות חיפה בחוסר מעש כשראשי מלא במחשבות על העתיד הקרוב.

שמי דן, מנהל  של חברת שליחויות, בתחילת שנות החמישים של חיי. את החברה הכרתי עוד בעודי נער לפני שירות צבאי כשהתחלתי לעבוד שם בשליחויות עם הטוסטוס בשביל כסף לבזבוזים ובחורות ועם השנים לאחר שירותי הצבאי התקדמתי בסולם הדרגות עד למעמדי כיום.

אני נשוי למעיין, אם שני ילדיי, אישה מקסימה בסך הכל. תמיד דואגת לבית נקי ומסודר, אוכל טרי וטעים, החינוך של הילדים וכל הדברים הנוספים, שאם טיפולם היה תלוי בי היו נשארים כמו שהם. אתם מכירים את המשפט שגבר בחוץ הוא שועל עבודה, אבל בבית לא מוצא את הגרביים שלו? זה אני…..

בשנה האחרונה מצאנו את עצמנו מנהלים את חיי הזוגיות כזוג חברים טובים, נעלמה התשוקה אשר אפיינה אותנו. האהבה שלנו אחד כלפי השניה היא ענקית אולם מבחינת סקס וזיונים אני יכול לספור על יד אחת מתי זיינתי את אשתי בספונטניות, דבר אשר מטריף את דעתי וזאת מכיוון שאני מטורף על אשתי.

בעודי שקוע במחשבות, שמעתי צפירה של רכב. הפניתי מבטי ולקח לי כמה שניות לקלוט את אייל, החבר הכי טוב שלי. מעולם לא הסתרנו אחד מהשני כלום, ותמיד שיתפנו אחד את השני בכל מה שעובר עלינו, גם בלי לדבר. היחסים שלנו הם בלתי ניתנים לשבירה, ותמיד אנחנו ביחד גם כמשפחות. אפילו הנשים שלנו קשורות אחת לשניה, דבר אשר ממלא את ליבנו בשלווה.

נכנסתי לרכב של אייל. "מה קורה, אחי?", שאל, "אתה נראה כאילו עבר עליך מכבש…

"סיפרתי לאייל על תחושותיי הקשות ועל עצם זה שאיני יודע מה לעשות. הביצים כואבות לי מחוסר פעילות….. המשכנו בנסיעה ואז אייל עצר מול בית דירות מחוץ לעיר מול הים. לא הבנתי לאן הגענו ולמה נעצרנו, אייל סיפר לי שיש בבניין דירות דיסקרטיות אשר הוא פוקד אותה כשנתיים בקביעות, מכיוון שהוא נמצא באותה סיטואציה כמוני. הוא בא פעם בשבוע, פורק עול ומשחרר כאבים וחוזר הביתה. מיותר לומר שלא רציתי להיכנס בהתחלה, איך אבגוד במעיין?

אייל שכנע אותי באומרו שאני לא חייב לשכב עם אף אחת שם בפעם הראשונה, אני יכול לבחור בחורה אחת ומצדו גם לזיין לה את השכל בדיבורים בזמן שאני אתה….. הוא סיפר לי על סיטואציה דומה בה הוא ואשתו שלוש שנים לפנינו, ומשום מה השתחררה לו חסימה דווקא במפגשים באותן דירות דיסקרטיות והתשוקה שלו לאשתו חזרה באורח פלא.

נכנסנו.

3 בנות אחת יותר יפה מהשניה. נכנסתי עם אחת לאחד החדרים….. מה אומר לכם, חבר'ה? שכבתי עם הבחורה הזאת כאילו אין מחר כשכל הזמן הזה אני רואה את מעיין מול העיניים…..ומאז, אני מגיע אל אותה דירה דיסקרטית פעם בכמה ימים, מזדיין כמו ארנב מיוחם עם אותה בחורה וחוזר הביתה את אשתי.

דרך אגב, נפתחה לי חסימה בדרך לא ברורה, ואני מוצא את עצמי מזדיין עם מעיין כמעט בכל הזדמנות כאילו אנחנו בשנים הראשונות של חיינו המשותפים. לך תבין………